برای محصولات بیشتر کلیک کنید
محصولات بیشتری یافت نشد
آخرین نظرات کاربران
جستجوی بلاگ

مزایا و معایب پاوربانک

ارسال شده در1 سال قبل 346
دوستش دارم!2

مزایا و معایب پاوربانک

گوشی های موبایل، امروزه به دلیل اینکه در زندگی ما کاربرد گسترده ای پیدا کرده اند، به مدت های طولانی و به دفعات زیاد مورد استفاده قرار می گیرند. هر چه استفاده از یک گوشی بالاتر می رود، طبیعتاً سریع تر شارژ خالی می کند. مشکلی که اکثر کاربران با آن سروکار دارند این است که نمی توانند مدت طولانی را منتظر بمانند تا گوشی به میزان دلخواه شارژ شود؛ به عبارتی، وقت محدود آنها این اجازه را نمی دهد که بتوانند گوشی را به اندازه کافی شارژ نمایند.
دلیل تولید پاوربانک ها نیز همین عامل است. پاوربانک می تواند مقداری شارژ را در خود ذخیره کرده و هر موقع که نیاز باشد، دیگران بتوانند از این شارژ استفاده نمایند. در ادامه به طور مفصل با مزایا و معایب پاوربانک آشنا خواهید شد.

پاوربانک چیست؟

پاوربانک وسیله ای است که خود شامل اجزایی چون باتری، شارژر و یک باتری که اغلب لیتیوم یونی هستند، می باشد. وجود همین باتری در پاوربانک به آن اجازه ذخیره سازی انرژی را می دهد. در واقع پاوربانک خود نیز از طریق کابل مخصوص یه برق متصل شده و شارژ می شود. پس از شارژ این باتری و اتصال پاوربانک به گوشی، شارژ ذخیره شده در باتری پاوربانک به گوشی شما منتقل شده و بدین ترتیب گوشی شما شارژ می شود.
بر روی پاوربانک یک چند عدد پورت ورودی تعبیه شده که کابل پاوربانک به این پورت وصل می شود. باتری پاوربانک از طریق این درگاه ورودی شارژ می شود. یک یا چند پورت خروجی نیز بر روی پاوربانک قرار گرفته است که به وسیله آنها گوشی به پاوربانک متصل شده و شارژ می شود. معمولاً پاوربانک ها لامپ ال ای دی نیز بر روی خود دارند که کاربران را از وضعیت شارژ و پر بودن باتری پاوربانک با خبر می کند.
در پاوربانک هایی که دو درگاه خروجی داشته باشند، یکی از آنها ولتاژ 5 و جریان خروجی 1 آمپر دارد و مخصوص گوشی ها و دستگاه های کوچکتر می باشد. درگاه دوم نیز دارای ولتاژ 5 اما جریان 2.1 آمپر بوده و برای تبلت و دستگاه های بزرگتر مناسب می باشد.
وجود دو درگاه در پاوربانک به این معنا نیست که همزمان دو دستگاه را می توان با آن شارژ نمود، بلکه نشان دهنده قابل استفاده بودن آن برای انواع دستگاه های مختلف می باشد. متصل کردن همزمان دو دستگاه به پاوربانک آسیب زیادی را به باتری آن وارد خواهد ساخت.
همچنین استفاده از پورت شارژ 2.1 آمپری ممکن است در بلند مدت باتری آن را تحت تاثیر قرار دهد.

مزایای پاوربانک

1. اولین مزیتی که از پاوربانک به ذهن می رسد این است که شما همیشه منبعی برای شارژ در اختیار خواهید داشت، البته در صورتی که پاوربانک را شارژ کرده باشید. زمانی که یک پاوربانک همراه شما باشد، هر زمان می توانید در صورتی که گوشی شما نیاز به شارژ داشت، آن را شارژ نمایید و دنبال پریز شارژر در مکان های عمومی نگردید!
2. دوم مزیت پاوربانک، قابل حمل بودن آن است. بله شارژر معمولی نیز قابل حمل است اما برای استفاده از آن، حتماً باید آن را به برق متصل نمود. در واقع این ویژگی، مورد قبلی را نیز کامل می کند. اگر بخواهیم یک پاوربانک و آداپتور شارژر را با یکدیگر مقایسه نماییم، می توان گفت که هر دو قابل حمل هستند، اما پاوربانک همیشه نیازی به منبع برق ندارد و می تواند تا مدت ها انرژی در خود ذخیره نماید، در صورتی که آداپتور این ویژگی را ندارد.
3. این مورد در بند هایی بالایی توضیح داده شده است. شما نه تنها گوشی خود را می توانید با پاوربانک شارژ کنید، بلکه دستگاه های دیگر مانند تبلت و غیره را نیز می توان به کمک آن شارژ نمود. البته در صورتی که پاوربانک پورت مناسب داشته باشد.


معایب پاوربانک

• پاوربانک ها می توانند تا مدت زیادی به عنوان منبع شارژ استفاده شوند. اما عیب آنها این است که ظرفیت آنها بالاست و به همین دلیل مدت زیادی طول می کشد که به طور کامل شارژ شوند.
• خود پاوربانک نیز برای شارژ شدن نیازمند آداپتور است، زیرا درگاه ورودی اکثر پاوربانک ها از نوع USB می باشد.
• پاوربانک چندان برای کسانی که زیاد از گوشی استفاده نمی کنند و یا وقت کافی برای شارژ آن دارند، مناسب نیست، زیرا به هر حال شما می توانید زمانی را منتظر بمانید تا گوشی شما شارژ شود. استفاده اصلی پاوربانک برای افرادی است که زیاد در خانه یا محل کار نیستند و بنابراین دسترسی به پریز برای شارژ کردن گوشی خود ندارند.
• استفاده مکرر از پاوربانک ها باعث می شود که به باتری و سلام باتری آسیب وارد شود ، به همین دلیل به صورت همیشگی نباید از پاوربانک استفاده کرد.

در هر صورت، خرید و استفاده از پاوربانک مزایای بیشتری را برای شما خواهد داشت زیرا در همان خانه یا محل کار ممکن است همزمان چندین نفر گوشی خود را شارژ نمایند و جایی برای شما نماند. در چنین مواقعی باز هم پاوربانک به کمک شما می آید.
ما در مجموعه بزرگ موبایل مرکزی انواع پاوربانک ها را در ظرفیت های مختلف و با ویژگی های متنوع و با یکسال گارانتی عرضه میکنیم. شما می توانید در صفحه پاوربانک ها تمام پاوربانک های موجود را مشاهده نمایید.

یک نظر بگذارید
پاسخ دهید

منو

فروش عمده

واتساپ

اینستاگرام

برای ذخیره دوست داشتنی ها وارد شوید.

ورود